مشخصات اصلی


قیمت: 22000 تومان

معرفی اجمالی محصول

سیلیمارین در درمان هیپاتیت حاد و مزمن موثر است . در هیپاتیت حاد ویروسی ،تجویز سیلیمارین سبب کوتاه شدن طول دوره درمان و کاهش پیلی روبین سرم ، AST , ALT میشود .

سیلیمارین در درمان هپاتیت حاد و مزمن مؤثر است. در هپاتیت حاد ویروسی، تجویز سیلیمارین سبب کوتاه شدن طول دوره درمان و کاهش بیلی‌روبین سرم، AST و ALT می‌شود. در بیماران مبتلا به هپاتیت مزمن، 420 میلی گرم سیلیمارین در روز برای شش ماه نیز آنزیم های کبدی سرم را بهبود می‌دهد. مصرف سیلیمارین، علاوه بر بهبود ویژگیهای بافتی کبدی، منجر به نرمال شدن سطح آنزیم‌های کبدی و سطح بیلی‌روبین توتال در بیماران مبتلا به بیماری الکلی کبد می‌شود. در بیماران مبتلا به سیروز، مصرف طولانی‌مدت سیلیمارین (41 ماه) منجر به افزایش قابل ملاحظه بقا در مقایسه با گروه دارونما شد. بر اساس یک مطالعه حیوانی سیلیمارین اثرات ضد کلسترولمی مشابه با پروبوکول را نشان داد؛ علاوه بر آن باعث افزایش HDLکلسترول و کاهش کلسترول توتال و صفراوی شد. تأثیر عصاره قاصدک در بیماران مبتلا به هپاتیت B مزمن مورد بررسی قرار گرفت و نشان داد که در بیماران تحت درمان، آنزیم‌های کبدی به طور قابل توجهی به سطح طبیعی برگشتند. از 51 بیمار تحت درمان، هشت نفر به طور مؤثری درمان شدند، در حالی که در گروه کنترل تنها یک نفر درمان شد. عصاره چیساندرا سبب جلوگیری از افزایش سطح سرمی ALT و AST در آسیب حاد کبدی، کاهش میزان تشکیل مالون‌دی‌آلدهید (MDA) در کبد و افزایش فعالیت سوپراکسید دیسموتاز (SOD) و گلوتاتیون پراکسیداز (GSH-Px) در کبد می‌گردد. اثر محافظت کبدی چیساندرا به اثر تخریب رادیکال آزاد آن، افزایش فعالیت آنتی اکسیدانی و مهار پراکسیداسیون لیپید مربوط است. عصاره اسفرزه نیز می‌تواند اثر محافظت کبدی را ایجاد کرده و اختلالات آنزیم‌های کبدی و پروفایل چربی را در بیماران مبتلا به کبد چرب غیر الکلی درمان کند

 • محافظ کبد و تنظیم مطل
  نقد و بررسی
  مشخصات فنی
  فیلم محصول
  پرسش و پاسخ

  نقد و بررسی


  موارد مصرف :

  • محافظ کبد و تنظیم مطلوب آنزیم‌های کبدی
  • تسکین التهاب‌های کبدی و تقویت عملکرد کبد با خاصیت آنتی اکسیدانی
  • مؤثر در کنترل بیماری کبد چرّب

  اجزاء فرآورده :

  عصاره‌های دانه خارمریم (Silybum marianum L)، ریشه قاصدک (Taraxacum mongolicum L)، میوه چیساندرا (Schisandra chinensis Turcz) و دانه اسفرزه (Plantago ovata Forssk)

  استاندارد شده :

  بر اساس وجود 120 میلی‌گرم Silymarin در هر کپسول

  مواد موثره :

  خارمریم حاوی سیلیمارین است که ترکیبی از فلاونولیگنانهای سیلیبین، سیلی‌دیانین و سیلی‌کریستین می‌باشد. دانه‌های این گیاه حاوی بتائین، تری‌متیل‌گلایسین و اسیدهای چرب ضروری نیز می‌باشند که به فعالیت‌های محافظتی کبد و ضدالتهابی سیلیمارین کمک می‌کنند. عصاره گونه‌های مختلف قاصدک حاوی مقادیر زیادی ترکیبات فنولیک و فلاونوئید از قبیل اسید کافئیک و لوتئولین است. ترکیبات فنولیک و فلاونوئید اثرات درمانی مختلفی مانند اثرات آنتی اکسیدان، ضد التهابی و ضد ویروسی را نشان داده و برای درمان اختلالات کبدی ثبت شده‌اند. عصاره چیساندرا نیز دارای مقادیر زیادی ترکیبات فنولیک و فلاونوئید، کوئرستین و هسپرتین بوده که فعالیت‌های آنتی اکسیدانی قوی و اثر محافظتی قابل توجهی در برابر سمیت حاد کبدی دارد.

  دستور مصرف :

  روزی یک تا سه کپسول، همراه با غذا میل شود و یا بر اساس دستور پزشک مصرف گردد.

  موارد منع مصرف :

  مورد خاصی جهت منع مصرف گزارش نشده است.

  عوارض جانبی :

  در صورت مصرف صحیح و با مقادیر درمانی، فاقد عوارض جانبی می‌باشد.

  مصرف در دوران بارداری :

  در دوران بارداری و شیردهی بهتر است از مصرف مقادیر بیش از حد دارو پرهیز نمود.

  نکات قابل توصیه :

  • دور از نور و در جای خشک و خنک نگهداری نمائید.
  • دور از دسترس اطفال نگهدارید.  مشخصات فنی


  فیلم محصول  پرسش و پاسخ


  ارسال پرسش جدید

  نام :
  ایمیل :
  متن :
  کد امنیتی : ریست تصویر