مشخصات اصلی


قیمت: 22400 تومان

معرفی اجمالی محصول

  • تقویت دستگاه گوارش، کمک به هضم و متابولیسم مناسب مواد غذایی و تسکین دردهای گوارشی.
  • درمان سوء‌هاضمه، ضد نفخ و پاکسازی طبیعی بدن.
نقد و بررسی
مشخصات فنی
فیلم محصول
پرسش و پاسخ

نقد و بررسی


اجزاء فرآورده :

صاره خشک میوه فلفل سیاه (Piper nigrum L.)، میوه دارفلفل (Piper longum L.) و ریزوم زنجبیل (Zingiber officinale Roscoe)

مواد موثره :

ترکیب اصلی موجود در فلفل سیاه و دارفلفل ماده شیمیایی به نام Piperine است. این ترکیب بر فعالیت متابولیکی در بدن انسان تأثیر می‌گذارد. مطالعات نشان داده‌اند که پیپرین مولد حرارت بوده، فراهمی زیستی مواد مغذی و داروهای تجویز شده همراه با آن افزایش یافته و سبب افز

آثار فارموکولوزیک :

صرف گسترده فلفل سیاه، دارفلفل و زنجبیل در فرهنگ غذایی و دارویی بسیاری از ملتها سبب شده تا مطالعات فارماکولوژیک متعددی بر روی آنها صورت گیرد. فلفل سیاه با تحریک جوانه‌های چشایی در دهان به¬صورت رفلکسی سبب افزایش شیره‌های گوارشی می‌شود. در صورتیکه تنها 1/0 گرم فلفل در دهان نگه داشته شود سبب افزایش فشار خون می‌گردد(2). پیپرین به‌دلیل خاصیت مهار سنتز پروستاگلاندین اثر ضد التهابی ظاهر می‌سازد(6). زنجبیل سبب کاهش قند خون، تنظیم فشار خون، اثر بر قلب و عروق، مهار پروستاگلاندین‌ها و تجمع پلاکتی، کاهش چربی خون، صفراآور، کاهش ترشح اسید معده و حتی ضد انگل است(3). این خصوصیات فارماکولوژیک بر روی ترکیبات موجود در زنجبیل از جمله 6- و 10- جینجرول، 6- و 10- دهیدرو جینجردی-اون، 6- و 10- جینجردی‌اون، زینجیبرن و... مورد بررسی قرار گرفته است. برای مثال اثر کاهش ترشحات معدی 6- جینجرول و نیز زینجیبرن موجود در عصاره‌های آبی و متانولی زنجبیل قابل مقایسه با سایمتیدین بوده است(4). ترکیب گیاهی فلفل سیاه، دارفلفل و زنجبیل به هضم غذا در دستگاه گوارش فوقانی کمک کرده و سبب تحریک حرکات پرستالیک و ترشح بزاق و شیره‌های معدی می‌گردد. این ترکیب گیاهی با ترشح آنزیم لیپاز سبب بهبود عملکرد دستگاه گوارش گردیده و در زمانهایی که هضم به کندی صورت می‌گیرد و هنگام صرف وعده غذایی سنگین، سیستم گوارشی را تحریک می‌کند. قابل ذکر است که این فرآورده سبب آزادسازی انرژی شده و به جذب سایر مواد مغذی کمک نموده و همچنین ضد نفخ و برطرف کننده ناراحتی‌های دستگاه گوارش است(1).

دستور مصرف :

پس از صرف وعده غذایی، روزی دو بار و هر بار یک کپسول، همراه با آب میل شود و یا بر اساس دستور پزشک مصرف گردد.

موارد منع مصرف :

  • مصرف همزمان این دارو با داروهای مصرفی بیماران قلبی، دیابتی و نیز داروهای ضد انعقادی با احتیاط انجام شود.
  • در بیماران مبتلا به فشار خون و ناراحتی‌های کلیوی با احتیاط مصرف شود.
عوارض جانبی :
در صورت مصرف صحیح و با مقادیر درمانی فاقد عوارض جانبی می‌باشد. به ندرت تحریک مخاطی و بثورات جلدی در بعضی از افراد حساس گزارش شده است.
مصرف در دوران بارداری و شیر دهی :

در دوران بارداری و شیردهی بهتر است از مصرف مقادیر بیش از حد دارو پرهیز نمود.

نکات قابل توصیه :
  • دور از نور و در جای خشک و خنک نگهداری نمائید.
  • دور از دسترس اطفال نگهدارید.مشخصات فنی


فیلم محصولپرسش و پاسخ


ارسال پرسش جدید

نام :
ایمیل :
متن :
کد امنیتی : ریست تصویر