مشخصات اصلی


قیمت: 92040 تومان

معرفی اجمالی محصول

کاربری و توانمندی محصول:

تقویت دستگاه گوارش، کمک به هضم و متابولیسم مناسب مواد غذایی و تسکین دردهای گوارشی

درمان سوءهاضمه، ضد نفخ و پاکسازی طبیعی بدن

گروه مخاطبین:

عموم مردم

احتیاط:

مصرف همزمان این دارو با داروهای مصرفی بیماران قلبی، دیابتی و نیز داروهای ضد انعقادی با احتیاط انجام شود.

در بیماران مبتلا به فشار خون و ناراحتی های کلیوی با احتیاط مصرف شود.

در دوران بارداری و شیردهی بهتر است از مصرف مقادیر بیش از حد دارو پرهیز نمود.


نقد و بررسی
مشخصات فنی
فیلم محصول
پرسش و پاسخ

نقد و بررسی


موارد مصرف:

ü تقویت دستگاه گوارش، کمک به هضم و متابولیسم مناسب مواد غذایی و تسکین دردهای گوارشی

ü درمان سوء­هاضمه، ضد نفخ و پاکسازی طبیعی بدن

اجزاء فرآورده: عصاره خشک میوه فلفل سیاه (Piper nigrum L.)، میوه دارفلفل (Piper longum L.) و ریزوم زنجبیل (Zingiber officinale Roscoe)

استاندارد شده: بر اساس وجود 55/2 میلی­گرم Piperine و 38/1 میلی­گرم Gingerols در هر کپسول

مواد مؤثره: ترکیب اصلی موجود در فلفل سیاه و دارفلفل ماده شیمیایی به نام Piperine است. این ترکیب بر فعالیت متابولیکی در بدن انسان تأثیر می­گذارد. مطالعات نشان داده­اند که پیپرین مولد حرارت بوده، فراهمی زیستی مواد مغذی و داروهای تجویز شده همراه با آن افزایش یافته و سبب افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش موکوس می­شود.Gingerol و Shogaol، اجزاء اصلی و فعال در زنجبیل، سبب سرکوب انقباضات معده شده، ترشحات معده را کاهش داده و سبب کاهش استفراغ می شود.

آثار فارماکولوژیک و مکانیسم اثر:

مصرف گسترده فلفل سیاه، دارفلفل و زنجبیل در فرهنگ غذایی و دارویی بسیاری از ملتها سبب شده تا مطالعات فارماکولوژیک متعددی بر روی آنها صورت گیرد. فلفل سیاه با تحریک جوانه­های چشایی در دهان به­صورت رفلکسی سبب افزایش شیره‌های گوارشی می­شود. در صورتیکه تنها 1/0 گرم فلفل در دهان نگه داشته شود سبب افزایش فشار خون می­گردد(2). پیپرین به­دلیل خاصیت مهار سنتز پروستاگلاندین اثر ضد التهابی ظاهر می­سازد(6). زنجبیل سبب کاهش قند خون، تنظیم فشار خون، اثر بر قلب و عروق، مهار پروستاگلاندین­ها و تجمع پلاکتی، کاهش چربی خون، صفراآور، کاهش ترشح اسید معده و حتی ضد انگل است(3). این خصوصیات فارماکولوژیک بر روی ترکیبات موجود در زنجبیل از جمله 6- و 10- جینجرول، 6- و 10- دهیدرو جینجردی­اون، 6- و 10- جینجردی­اون، زینجیبرن و... مورد بررسی قرار گرفته است. برای مثال اثر کاهش ترشحات معدی 6- جینجرول و نیز زینجیبرن موجود در عصاره­های آبی و متانولی زنجبیل قابل مقایسه با سایمتیدین بوده است(4). ترکیب گیاهی فلفل سیاه، دارفلفل و زنجبیل به هضم غذا در دستگاه گوارش فوقانی کمک کرده و سبب تحریک حرکات پرستالیک و ترشح بزاق و شیره­های معدی می­گردد. این ترکیب گیاهی با ترشح آنزیم لیپاز سبب بهبود عملکرد دستگاه گوارش گردیده و در زمانهایی که هضم به کندی صورت می­گیرد و هنگام صرف وعده غذایی سنگین، سیستم گوارشی را تحریک می­کند. قابل ذکر است که این فرآورده سبب آزادسازی انرژی شده و به جذب سایر مواد مغذی کمک نموده و همچنین ضد نفخ و برطرف کننده ناراحتی­های دستگاه گوارش است(1).

دستور مصرف: پس از صرف وعده غذایی، روزی دو بار و هر بار یک کپسول، همراه با آب میل شود و یا بر اساس دستور پزشک مصرف گردد.

اطلاعات بیشتر :

_ این دارو بعنوان داروی مسهل مطرح نمیشود یعنی جز دسته داروهای مسهل نیست ولی حتما باعث هضم سریعتر و دفع میشود و کمی حالت داروهای مسهل را دارد .

- دستور مصرف روزی دو عدد بعد از دو وعده اصلی غذا ... یک عدد بعد از صبحانه و یک عدد بعد از ناهار ... حتما با معده پر و با یک لیوان آب مصرف شود

- به صورت تک دوز هم میتواند استفاده شود یعنی بعد از احساس سنگینی و نفخ بعد از غذا یک عدد خورده شود

- مصرف در دوران بارداری عوارضی مشاهده نشده است اما بهتر است با دوز پایین تر مصرف گردد

- ترکیب این سه گیاه در طب آیورودا ( طب سنتی هند ) به اسم تریکاتو شناخته میشود و در طب آیورودا این ترکیب گیاهی باعث دفع سموم بدن و هضم و جذب بهتر مواد غذایی میشود .

- ترکیب پیپرین و سایر ترکیبات فلفل سیاه و دارفلفل که در کپسول استفاده شده باعث افزایش آنزیمای گوارشی خصوصا لیپاز میشود و به هضم غذا کمک میکند و ترکیب چینجرول و سایر ترکیباتی که از زنجبیل استخراج شده سبب کاهش اسیدهای مهده میگردد و سوزش مهده را کاهش میدهد

- ماده پیپرین استخراج شده از فلفل در فرمولاسیون دارو استفاده گردیده است که هیچ اثر سوئی برای بیماران زخم معده ای ندارد .

- همچنین استفاده این دارو برای افراد گرم مزاج از نظر طب سنتی اکثر مشکلات معده از سردی معده است و ربطی به طبع شخص ندارد و این ترکیب داروئی برای تمام مشکلات معده حتما مفید خواهد بود .

- از عواملی که باعث زخم و التهاب میشود وجود هلیکوباکترو افزایش اسید معده است که پیپرجین هم باعث کاهش اسید معده و هم باعث کاهش جمعیت فلورباکتری میشود

- پیپرجین با داشتن ترکیبات موجود عصاره فلفل از جمله پیپرین سبب تحریک پانکراس و افزایش آنزیمهای گوارشی خصوصا لیپاز شده و با داشتن ترکیبات موجود در عصاره زنجبیل سبب کاهش اسید معده از هر دو مکانیسم میشود که هم بلوکرهی H2 رسپتور ( مثل رانتیدین ) و هم بلوکرهای فعالیت پمپ پروتونی ( مثل امپرازول ) نامیده می شوند .

- علاوه بر سوء هاضمه و رفلاکس و همچنین به عنوان دایجستیو در مراحل پیشرفته مشکلات گوارشی هم استفاده میشود و میتواند بطور کامل جایگزین داروهای شیمیایی گردد

- در موارد حاد بهتراست کم کم جایگزین گردد زیرا به علت گیاهی بودن دارو اثر گذاری آن کمی طول خواهد کشید تا جایی که با مصرف سه دوره کامل این دارو مصرف داروهای شیمیایی به طور کامل میتواند قطع گردد

موارد منع مصرف و تداخلات داروئی:

v مصرف همزمان این دارو با داروهای مصرفی بیماران قلبی، دیابتی و نیز داروهای ضد انعقادی با احتیاط انجام شود(3).

v در بیماران مبتلا به فشار خون و ناراحتی­های کلیوی با احتیاط مصرف شود(5).

عوارض جانبی: در صورت مصرف صحیح و با مقادیر درمانی فاقد عوارض جانبی می­باشد. به ندرت تحریک مخاطی و بثورات جلدی در بعضی از افراد حساس گزارش شده است.

مصرف در دوران بارداری و شیردهی: در دوران بارداری و شیردهی بهتر است از مصرف مقادیر بیش از حد دارو پرهیز نمود.

نکات قابل توصیه:

Ø دور از نور و در جای خشک و خنک نگهداری نمائید.

Ø دور از دید و دسترس اطفال نگهدارید.برچسب ها: کپسول" , گیاهی" , زخم"معده"جدید"ورم"معده"زخم"اثنی عشر"ورم"کپسول" , درمان"درمان قطعی" , درمان سندرم"درمان زخم معد ,

مشخصات فنی


فیلم محصولساخت کپسول درمان نفخ و ورم معده و زخم معده و اثنی عشر در ایران

پرسش و پاسخ


ارسال پرسش جدید

نام :
ایمیل :
متن :
کد امنیتی : ریست تصویر